Pomocník výběru nabíjecí stanice

Nejste si jistí, která stanice je pro Vás ta pravá?

Jaký zvolit výkon nabíjecí stanice?

Každý elektromobil (Plug in hybrid) má vlastní "palubní" nabíjecí stanici. Tato palubní nabíječka určuje, jakým výkonem se nabíjí baterie z elektrické sítě. Výkon je obvykle od 3,7kW do 22kW. Pokud umí Váš automobil 3,7kW lze samozřejmě nabíjet i na výkonnějších stanicích, kde bude využit maximální výkon palubní nabíječky a to 3,7kW. Pokud Váš automobil umí např. 22kW lze nabíjet i na slabších stanicích, ale bude nabíjen výkonem, který stanice umožní.

Při výběru stanice se tedy řiďte schopnostmi Vašeho automobilu.

 

Stanice s integrovaným kabelem nebo se zásuvkou?

V případě zásuvky - dnes jsou všechny nabíjecí stanice prodávány se zásuvkou Typ 2 (často označována jako Mennekes)

V případě integrovaného kabelu je nutné vybrat takovou koncovku, která pasuje do automobilu. V evropě máme 2 typy koncovek - TYP1 nebo TYP2 (nazývaný Mennekes). Nezapomeňte na správnou délku kabelu.

Z našich zkušeností doporučujeme zakoupit stanici se zásuvkou, ne s integrovaným kabelem. Stanice s integorovaným kabelem jsou omezující jednak délkou kabelu, jednak pouze jednou koncovkou. Při změně automobilu, nebo pokud Vás navštíví Váš elektromobilní přítel, nemusí být kompatibilní.

 

Co všechno má nabíjecí stanice umět? Co všechno může umět?

Pro domácnost postačí stanice se základními funkcemi (v našem portfoliu stanice Simple). Naše stanice mají navíc již v základní verzi inegrovaný proudový chránič (to znamená, že budete mít levnější instalaci) a displej.

Přihlášení